Не любите спортзал? Нове дослідження показало, як отримувати більше задоволення від тренувань – просто увімкніть улюблений трек. Інші поради для того, щоб полюбити тренування описує ця цікава стаття на agrolait.com.ua.
Вчені встановили, що прослуховування музики в процесі тренувань не підвищує концентрацію на виконуваних вправах, але додає Вам гарного настрою.
Автор дослідження, Марчело Биглиасси (Marcelo Bigliassi) з Університету Брунеля в Лондоні, і його колеги прийшли до такого висновку за результатами електроенцефалографії, щоб оцінити реакцію мозку на музику, що супроводжує випробовуваних в процесі занять спортом. Свої результати дослідники нещодавно оприлюднили журналу Психології Спорту і Вправ.
Не секрет, що музика може посилити емоційний відгук організму; цей факт знову знаходить наукове підтвердження. Музична композиція може змусити нас відчути себе щасливими, сумними, злими, натхненими або мотивувати нас. Останнє пояснює, чому ми беремося за навушники, вирушаючи на пробіжку.
Но як саме мозок реагує на музику під час тренувань? Автори даного дослідження пояснюють: “”Мозкові механізми, що лежать в основі психологічних ефектів слухових стимулів під час тренувань, ще не до кінця вивчені; особливо в екологічно валідних умовах””.
Музыка стимулює задоволення від прогулянок
Путем електроенцефалографії автори спробували зрозуміти, як музика або підкасти впливають на мозкову активність під час тренувань – у порівнянні з ситуацією, коли мозок вільний від впливу аудіальної стимуляції.
24 учасника дослідження подолали дистанцію в 400 метрів у тому темпі, який вважали за потрібне: деякі йшли неквапом, слухаючи композицію автора Pharrell Williams під назвою Happy; деякі слухали подкаст виступів TED; а інші зовсім пересувалися в тиші.
У час цього випробування, мозкові хвилі учасників вимірювалася за допомогою ЕЕГ. Вчені також оцінили, як умови експерименту для кожної з трьох груп вплинули на рівень їх уважності під час прогулянки, їх пильність і відчуття втоми.
Дослідники виявили, що прослуховування музики на 28% збільшило ступінь задоволення від виконання завдання, у порівнянні з відсутністю якої-небудь аудіальної стимуляції. Рівень задоволення на 13% піднявся і у тих, хто слухав подкасти.
Ці ефекти пов’язані з підвищенням імпульсів бета-хвиль у фронтальній і фронтально-центральній зонах кори головного мозку.
За Стандартам Фізичної Активності для американців, дорослим рекомендується не менше 75 хвилин в день проводити за інтенсивними енергійними, або по 150 хвилин за помірно активними аеробними навантаженнями щотижня. Але майже половина дорослого населення США, згідно з даними Центрів контролю і профілактики захворювань, не слід цим нормам. Биглиасси заявляє, що музика допоможе змінити ставлення до спорту людей, які не отримують задоволення від фізичного навантаження.